Uczestnicy wszystkich edycji Wielkiego Wyścigu dają głos!
Kategorie: Wszystkie | strona główna
RSS
poniedziałek, 11 stycznia 2010
Happening zakończony

Wszystkie listy umieściłyśmy w specjalnie do tego przygotowanym pudle, w którego przygotowaniu pomagał nam Hary (na zdjęciu jego ręce :)

Logo niewielkiego wyscigu na pudle Adresat
Logo Niewielkiego Wyścigu na pudełku Zaadresowane pudełko.

Pod Zarząd przyjechałyśmy punkt na godzinę 18-tą :) Miał w tym swój udział Niespodziewany Dobry Duch - Andrzej znany jako Nadworny Fotograf eAndre :), który pomógł nam w dotarciu na miejsce i udokumentował nasz happening (eAndre - Niewielki Wyścig). Na portierni zostawiłyśmy pudełko z listami adresowanymi do prezesa, a w niebo poszybowały chińskie lampiony wolności, które miały symbolizować uwolnienie Trójki od polityków.

Wyścigowiczki Zapalanie lampionu
To my :)
Zapalanie lampionu
Przed wejściem do Zarządu Łapy precz od Trójki!
Przed wejściem do Zarządu Łapy precz od Trójki!

 

Płonący lampion
Ten płonący punkt na niebie, to lampion, który nam uciekł i poszybował. A potem jak wielki płonący pocisk opadł na parking przed budynkiem i w okolicach służbowych samochodów spokojnie się dopalał. Prawie jak palenie opon pod sejmem ;)

We wtorek (12.01.2010) listy z Gdańska zostały wysłane przez Roberta i w najbliższym czasie powinny dotrzeć do dyr. Sobali, KRRiTV oraz do pana Hasińskiego.

Dziękujemy ogromnie Haremu, za pomoc w całym poniedziałkowym przedsięwzięciu, Andrzejowi za 'dobroduchowość' i Piotrkowi za zajęcie się naszą stronką, co mimo ogromnej presji czasu, dało naprawdę imponujący efekt :)

Podziękowania składamy także wszystkim innym niewymienionym osobom, które szczerze zaangażowały się w organizację
Niewielkiego Wyścigu w Ważnej Sprawie!

Mini-wyścig na Myśliwiecką

Ania i Kasia spotkały się już na Dworcu Centralnym i zgodnie z obietnicą około 15-tej zaczęły mini-wyścig na Myśliwiecką! Która pierwsza wręczyła list protestacyjny Dyrektorowi?

 • "Łapiemy stopa na rogu aleji Jerozolimskich i Marszałkowskiej" (Kasia i Ania) - 15:05
 • "Spacerujemy wzdłuż aleji Jerozolimskich, ale żaden kierowca nie chce nas wziąć ze sobą. Mamy mokre buty i spodnie, bo wokół duużo kałuż" (Kasia i Ania) - 15:45
 • "Jest super - jadę skuterem!!!" (Kasia) - 16:04
 • "Szłam zrozpaczona alejami Jerozolimskimi i pytałam wszystkich po kolei, aż w końcu zlitował się nade mną pan z samochodem dostawczym i podwiózł mnie pod stadion Legii :) i wygrałam!!!" (Ania) - 16:14
 • "Jak dotarłam na miejsce Ania już tam była... ;)" (Kasia) - 16:19

W Trójce złożyłyśmy list na ręce dyrektora Sobali!

Dostałyśmy także jakieś 30 naklejek na samochody! Zapraszamy na pikietę, gdzie będziemy rozdawać naklejki!

Do zobaczenia pod Zarządem!

Kasia i Ania na Dworcu Centralnym :)
Kasia i Ania na Dworcu Centralnym :) Kasia pod Pałacem Ania przy ulicy Marszałkowskiej
Wyścig wystartował!

Z powodu śnieżnych kłopotów na drogach i wielkiej chęci dojechania na popołudniową pikietę uczestnicy Niewielkiego Wyścigu w składzie Ania Hakiel i Kasia Adamczyk (Robert Anolik z powodu choroby córeczki musiał zostać w Gdańsku. Marka Gruszczyńskiego kłopoty zdrowotne też nie ominęły i również nie mógł wziąć udziału. Serdecznie ich pozdrawiamy!) w ostatniej chwili zmienili płaszczyznę zmagań na pociągi. Dziewczyny sprawdziły jakość usług dostarczanych przez spółkę PKP Intercity jadąc pociągami:

 • Kasia Adamczyk: relacja Wrocław - Warszawa (EIC przez Katowice)
  • "Na razie podróż bez zakłóceń, poza tym, że z dnia na dzień wyłączyli promocję Last Minute <26 i musiałam słono zapłacić za tę podróż!" - 9:30
  • "Pędzę z oszałamiającą prędkością 19 km/h do Kędzierzyna Koźla" - 10:30
  • "Z 25 minutowym opóźnieniem pociąg dotarł na stację w Kędzierzynie-Koźlu" - 10:40
  • "Katowice! Opóźnienie 30 min :) Ale luz, Ania miała 190 minut opóźnienia ;)" - 11:34
  • "Przedzierając się przez zaspy dotarłam do Zawiercia! Przemiła Pani konduktor mówi, że w Warszawie powinniśmy być na około 15-tą. Nie jest źle, jeszcze przed happeningiem zdążymy pościgać się w stolicy na Myśliwiecką :D" - 12:35
  • "Opóźnienie zwiększyło się do 45 minut, a dookoła tylko pola..." - 13:24
  • "Zgodnie z tradycją PKP opóźnienie zwiększyło się do 55 minut... Należy pamiętać, że opóźnienie oczywiście może ulec zmianie. Pocieszające jest to, że w tej chwili pociąg pędzi 115 km/h :)" - 14:15
  • "Dojechałam!!!" - 14:35
  Wrocław 8:39, Opole Główne 09:27, Kędzierzyn Koźle 10:05, Gliwice 10:34, Zabrze 10:44, Katowice 11:05, Sosnowiec Główny 11:18, Zawiercie 11:42, Warszawa Zachodnia 13:32, Warszawa Centralna 13:38
 • Ania Hakiel: relacja Kraków - Warszawa (TLK)
  • "Podróż zaczęła się marnie, 40 km za Krakowem pociąg stanął w szczerym polu i przez 2 godziny mogłam podziwiać piękny zimowy krajobraz polskiej wsi... Teraz jestem przed Włoszczową" - 9:20
  • "Jestem niepocieszona, ponieważ przespałam stację Włoszczowa Główna, a to nie dość, że piękne słynne miasto, to jeszcze tutaj produkują mój ulubiony jogurt z poziomek. Własnie widziałam kuropatwę, a być może bażanta. Na pytanie gdzie jestem, odpowiadam, że w lesie. Nawet konduktorka nie wie, a GPS wskazuje Gorzów Wielkopolski, więc podejrzewam, że kłamie" - 10.26
  • "Stoję po fabryką tarcz ściernych w Grodzisku Mazowieckim. Stoję i stoję, ale już czuję zapach Warszawy :)" - 10:49
  • "An the winner is... ;) wyścigi pociągami to chyba moja szansa na sukces! Teraz przede mną przygotowania do pikiety... A gdy Kasia przyjedzie - ogromny wręcz wyścig z Centralnego" - 11:30
  Kraków Główny 05:21, Warszawa Zachodnia 08:14, Warszawa Centralna 08:20

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatni tydzień nieustannie nas wspierali i pomagali w organizacji całego protestu!

Bardzo wszystkich przepraszamy za zmianę formy protestu, ale wydaje nam się, że najważniejszym jest dostarczenie listów i udział w pikiecie pod Zarządem! Obiecujemy zrobić mini-wyścig po Warszawie.

Do zobaczenia na al. Niepodległości!

 

Zimowe widoki z okien pociągu

sobota, 09 stycznia 2010
Poniedziałkowy happening

Jedziemy na Myśliwiecką, każdy z nas oddaje listy do dyrektora, a potem od razu udajemy się na al. Niepodległości 77/85 do siedziby zarządu Polskiego Radia i tam spotykamy się wszyscy. Początek happeningu ustalony jest na 18-tą...

I tu przychodzi kolej na was, wierni słuchacze Trójki!

Jeśli chcecie powitać Uczestników Niewielkiego Wyścigu (choć nie o nich się rozchodzi!!!!) i donieść samodzielnie swoje listy (co ważniejsze!!!) i może nawet zaprezentować światu błyskotliwy transparent albo strój albo... jeśli chcecie przyłączyć się do pikiety zapraszamy pod siedzibę tego pana:

Jarosław Hasiński
Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A.
Al.Niepodległości 77/85
Warszawa

Po konsultacjach ze Szklaną Kulą wiemy bezdyskusyjnie, że tam możemy osiągnąć więcej niż na Myślwieckiej :)

Happening na pewno będzie się składał z wypuszczenia różowych latających papierowych lampionów, a co oprócz tego? Czekamy na komentrze i propozycje!

Piszą o nas

08.01.2010:

 • Autostopowicze przeciwko zmianom w Trójce - wp.pl
 • Autostopowicze przeciwko zmianom w Trójce - newsweek.pl
 • Autostopowy protest przeciwko zmianom w Trójce - money.pl
 • Autostopowy protest przeciwko zmianom w Trójce - interia.pl
 • Autostopowy protest przeciwko zmianom w Trójce - trendomierz.pl

11.01.2010:

 • Kolejny protest przeciwko zmianom w radiowej Trójce - press.pl
 • Kolejny protest przeciwko zmianom w "Trójce" - onet.pl
 • Słuchacze "Trójki" nie chcą, żeby politycy zabrali ich ulubione radio - Gazeta Wyborcza
środa, 06 stycznia 2010

Hej, tu Kasia Adamczyk i Ania Hakiel

 

Obiecujemy ograniczyć wstęp do minimum (unikając trującego politykowania i nadmiernej, powodującej wzdęcia, ideologii). Jako uczestniczki Wielkiego Wyścigu czujemy szczególny związek z Trójką, dlatego w reakcji na ostatnie zmiany (eufemizm), postanowiłyśmy zareagować!

Po pierwsze, powstał LIST, pod którym mamy nadzieję zebrać jak największą liczbę podpisów Uczestników poprzednich edycji antenowego, autostopowego szaleństwa.

Po drugie, zawieziemy podpisany list autostopem, ścigając się na Myśliwiecką!

Dodatkowo (NOWOŚĆ!!!) , w odpowiedzi na Państwa maile, powieziemy nie tylko list od nas, ale i Państwa listy protestacyjne. Zachęcamy do pisania osobistych listów, ale jeśli Ktoś nie czuje weny vel odpowiedniej energii, tutaj gotowa inspiracja:

Petycja w sprawie zmiany na stanowisku dyrektora radiowej Trójki

Chętnie powieziemy na plecach nawet tonę papieru więc prosimy się nie krępować! Informacje o sposobach przekazywania nam  listów znajdują się tutaj.

 

RUSZAMY W PONIEDZIAŁEK

11 STYCZNIA

O GODZ. 8:00

 

Każdy startuje ze swojego miasta. Na 100% jadą:

Kasia Adamczyk

Robert Anolik

Ania Hakiel

 

Tak jak w oryginalnej wersji Wyścigu, będziemy zdawać relacje z podróży. Co prawda nie na antenie, ale za pomocą tego oto bloga i facebook. W porze zależnej od życzliwości kierowców, opatrzności i farta, spotykamy się zmarznięci i zmęczeni na Myśliwieckiej. Nie zakładamy innej opcji, jak dojazd w poniedziałek!

Tam, wkładamy listy do kopert o niebagatelnych kształtach i rozmiarach i zajmujemy się kolportażem.

Adresaci:

 • Jarosław Hasiński
  Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A.
 • Witold Kołodziejski
  Przewodniczący KRRiTv
 • Jacek Sobala
  Dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia

 

Adresatów jest trzech, dlatego prosimy przygotować trzy egzemplarze listu.

 

LIST UCZESTNIKÓW WIELKIEGO WYŚCIGU W ZAKŁADCE 'LIST'.

 

Uczestnicy Wszystkich Edycji, łączmy się!

 

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, tutaj są szczegóły.

Zapraszamy także do przyłączenia się do grupy dyskusyjnej na portalu Facebook: "Łapy precz od Trójki"

 

Zdjęcie Kasi Zdjęcie Ani
Kasia Adamczyk Ania Hakiel